Bülteni görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız

Yatırımlarınız için İPAF

İPAF Uluslararası Plastik ve Ambalaj Teknolojileri & Ürünleri Fuarı, 24-27 Mayıs'ta, İstanbul Fuar Merkezi'nde, Yağmur Fuarcılık tarafından onbeşinci kez düzenlenecek. 1998 yılında ilk olarak İzmir'de düzenlenen İPAF Fuarı, üçüncü yılında uluslararası nitelik kazandı ve 2011 yılına kadar başta Türkiye olmak üzere, 80'in üzerinde ülkeden ikibinin üzerinde katılımcıya ve yüzbinin üzerinde ziyaretçiye evsahipliği yaptı.

16 yılıdr sektör yayıncılığı ve fuarcılık alanında uzmanlaşan Yağmur Fuarcılık, 2011 yılında hedef büyüttü; İPAF'ın uluslararası vizyonun geliştirilmesi ve dünya sektör fuarlarında ilk sıralarda yer alması hedefiyle stratejik bir karar alarak İPAF'ı İstanbul'a taşıdı. 2011 yılında İstanbul Fuar Merkezi'nde başarıyla düzenlenen İPAF Fuarı, yakın bir gelecekte dünyanın sayılı fuarları arasında yer alma iddiasına ve vizyonuna temel kazandırdı. Yağmur Fuarcılık ve FASD, İPAF Fuarı'nda, "Fleksıbıl Ambalaj Bölümü" adı altında yeni bir konsept oluşturdu." devamı için tıklayınız

İPAF’12’ye 33 ülkeden “Alım Heyeti” katılacak

 

Türkiye Plastik ve Ambalaj Sektörü 24-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da 15. kez düzenlenecek olan “İPAF 2012 – 15. Uluslar arası Plastik, Ambalaj Teknolojileri ve Ürünleri Fuarı”nda bir araya geliyor.

İPAF ile ihracatınız artacak

Plastik ve Ambalaj sektörünün uluslar arası nitelikte düzenlenen en önemli fuarlarından biri olan İPAF fuarı kapsamında Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel sekreterliği organizatörlüğünde 22-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Alım Heyeti Programı düzenlenecek.

Alım Heyeti Programı uluslararası nitelik taşıyan fuarlarla eş zamanlı

Bilindiği üzere Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen ve yurt dışı tanıtım kapsamında özellikle ihracatın artırılması amacıyla düzenlenen Alım Heyeti programları uluslararası nitelik taşıyan fuarlarla eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda Türk sanayinde ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi, ihraç ürünlerine yeni pazarlar bulunması ve pazar paylarının korunması da bakanlığın amaçları arasındadır.

33 ülkeden firma yetkilileri katılacak

Alım Heyeti Programı, Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Fransa, Sırbistan, Gürcistan, Hollanda, Hırvatistan, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dan firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Ekonomi bakanlığı tarafından desteklenen İPAF 2012’ye yurt dışı tanıtım faaliyetleri çerçevesinde 33 ülkeden firma temsilcilerinin katılacak olması İPAF Fuarlarını uluslararası alanda yapılmasını sağlaması açısından önem arz etmektedir. 

FASD üyeleri İPAF'a 15 bin yabancı ziyaretçi çekecek

Fleksibıl Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) ile İPAF Fuarları arasında yapılan işbirliği ile Yağmur Fuarcılık tarafından hazırlanan ingilizce bülten ve davetiye fuara katılımcı FASD üyelerinin yaklaşık 15 bin yurtdışı müşterisine gönderildi. Böylelikle yurtdışından çok sayıda yeni ziyaretçi İPAF Fuarı'na iştirak edecek.

Dünya pazarının önde gelen tedarikçileri arasında olacaklar

Esnek (Fleksibıl) Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) 2005 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olup, 52 üyesi ile Türk Fleksibıl Ambalaj Sanayinin tek ve en yetkin temsilcisidir. FASD, ulusal ve uluslararası platformda, tüm üyelerini temsil eden, haklarını koruyan, sektörle ilgili gelişim ve rejimlerde gündem belirleyici ve söz sahibi olan bir dernektir. FASD, Türkiye’de ki fleksibıl ambalaj sektörünü bir bütün olarak geliştirmek ve sektördeki üretici firmaları dünya pazarının önde gelen tedarikçileri arasına sokmak için ortamlar ve koşullar yaratmak için çalışmalar yapmaktadır.

İPAF ihracat olanaklarını geliştiriyor

90 ülkede 40 bin firmaya ulaşıldı

Yağmur Fuarcılık 90 ülkede 40 bin hedef kitle firmaya ingilizce fuar broşürü ve davetiye postaladı.

Gıda Sanayi , Kozmetik Sanayi, Deterjan Temizlik Ürünleri Sanayi, Kimya Sanayi, Boya Sanayi, İlaç, Ambalaj Sanayi, Plastik Sanayi, Tıbbi Cihaz ve Malzemeler, Tekstil Sanayi, Otomotiv Sanayi, Plastik Makine İmalatçıları, Ambalaj Makine İmalatçıları, Gıda Makineleri İmalatçıları, Matbaa-Basım Yayın, Beyaz Eşya Elektrikli Ev Aletleri ile ilgili hedef kitle sektör firmalarına gönderildi. Hedef Kitle firmaların ülkelerinden bazıları ise; Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Gana, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, Katar, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lübnan, Mısır.

Özellikle ülkemizde ürün, makine ve ekipman üreten firmaların ihracat olanaklarını artırmaları ve uluslararası talepleri değerlendirerek kendi kalite ve teknoloji seviyelerini geliştirmeleri mümkün olmaktadır.

Katılımcı firmalar her geçen gün artıyor

İPAF’12’nin tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra sektörde imaj oluşturma açısından etkili olduğunun bilincinde olan plastik ve ambalaj sektörüne hizmet veren firmaların fuar takvimi yaklaştıkça katılım oranları artmaya başladı.

Makine sektöründen yoğun ilgi

Uygun, etkili ve tasarımı doğru yapılmış bir ambalaj, ürünün korunmasına katkıda bulunarak ömrünü uzattığı gibi, tüketici eğilimlerini de olumlu yönde etkiler ve ürünün satışını artırır. Kaliteli bir ürünün en doğru tamamlayıcısı iyi bir ambalajdır düşüncesiyle hareket eden Pipak Makine fuara katılacak son firmalardan sadece biri.

Gıda, içecek, su, ilaç, kozmetik, kimya, temizlik maddeleri, boya, madeni yağ, ayakkabı boyası, yedek parça sektörleri için etiketleme makineleri üreten Erda Bilimsel firması da katılım gerçekleştiren son firmalardan.

Fuara yeni katılım gerçekleştiren diğer firmalar ise; Best Baskı, Elver Dış Ticaret, Ertürk Makina, İre Makina, Özkul Makina, Şenbay Makina, Tisse Makina, Ost Otomasyon, Şakar Makina, Makosan Makina, Endromak Makina, Çevik Paslanmaz, Selsan Plastik, Rtc Kimya, Promak Makina, Pakmak, Erkoç Plastik, Enpaş Makina, Alpay Kimya, Ar-San Makina, Birlik Dişli Makina, Pilenpak A.Ş.,

...Katılımcı Listesi'ni görmek için tıklayınız...

Firmalardan seminerler

Türk PET ambalaj ve plastik sektöründe, uzun yıllardır söz sahibi olan, tanınmış, konusunda uzman teknik kadrosu ile müşterilerine üretimin her aşamasında hizmet veren Tisse Makine, “Elektrikli enjeksiyon makinelerinde teknoloji ve geleneksel makinelere göre avantajlı” konulu bir seminer gerçekleştirecek.

PET ambalaj sektörünün her aşamasında teknik destek verecek altyapıya sahip tek Türk firması olan Tisse Makine vereceği seminerle de fuar katılımcı ve ziyaretçilerine katkı sağlayacak.

İPAF bir "Uzmanlık Fuarı" olarak tasarlandı

Berivan KAYA-Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü

1998 yılında plastik ve ambalaj sektörlerine yönelik olarak düzenlenmeye başlayan İPAF Fuarları önceleri İzmir'de gerçekleştiriliyordu. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da düzenlenmeye başlayan İPAF Fuarı, bu yıl da yine İstanbul'da gerçekleştirilecek. Yağmur Fuarcılık Genel Koordinatörü Sayın Berivan KAYA ile İPAF Fuarı’nın İzmir’den İstanbul’a olan yolculuğunu ve İPAF İstanbul’un yakın gelecekteki vizyonunu konuştuk. devamı için tıklayınız

"İPAF, sektörümüzün niteliksel olarak büyüyen, önü açık tek fuar projesidir"

Yüksel KAYA-Yağmur Fuarcılık Genel Müdürü

Bu yıl ambalaj sanayi içerisinde önemli bir gücü temsil eden FASD, Fleksıbıl Ambalaj Sanayicileri Derneği ile yapılan güç birliği neticesinde fuarın katılımcı yapısı, Türkiye ve Dünya'nın önde gelen firmalarıyla teknoloji&tasarım ve üretim büyüklüğü açısından birinci sıraya oturmuştur.

Bu konuda bilgi veren Yağmur Fuarcılık Genel Müdürü Sn. Yüksel KAYA şöyle konuştu; ...devamı için tıklayınız...

Hızla gelişen vizyon

Yasemin ERKİMEN -Yağmur Fuarcılık Halkla İlişkiler Müdürü

İPAF Fuarı, 1998 yılında ilk kez İzmir Uluslararası Fuar Merkezi'nde yüz elli yerli ve yabancı firmanın katılımıyla düzenlendi. Hızlı bir büyüme gösteren fuar ortalama 600 yerli ve yabancı firma katılımına ulaşarak Türkiye'de yapılan sektör fuarları arasında ikinci sıraya yerleşti. Plastik ve ambalaj sektörlerinde tanıtım alanında giderek uzmanlaşan Yağmur Fuarcılık 17 yıldır yayınlanan Plastik & Ambalaj Teknolojisi Dergisi ve İPAF Fuarı'nın gücünü birleştirerek uluslararası alanda 90 ülkede; yurt içinde, Edirne’den Kars’a 81 ilde fuarın bilinirliğini arttırdı ve ziyaretçiler açısından çekim merkezi olmasını sağladı... devamı için tıklayınız... 

Fleksibıl Ambalaj Sanayicileri Derneği Üyeleri İPAF'12'de


Hasan Salih ACAR -FASD Genel Sekreteri

Esnek (Fleksibıl) Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) 2005 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olup, 52 üyesi ile Türk Fleksibıl Ambalaj Sanayinin tek ve en yetkin temsilcisidir. FASD, ulusal ve uluslararası platformda, tüm üyelerini temsil eden, haklarını koruyan, sektörle ilgili gelişim ve rejimlerde gündem belirleyici ve söz sahibi olan bir dernektir. FASD, Türkiye’de ki fleksibıl ambalaj sektörünü bir bütün olarak geliştirmek ve sektördeki üretici firmaları dünya pazarının önde gelen tedarikçileri arasına sokmak için ortamlar ve koşullar yaratmak için çalışmalar yapmaktadır. ... devamı için tıklayınız...

Önemli Linkler

Fuar Alanı

Stand Fiyatları

Sergilenecek Ürünler

- Plastik Bölümü

- Ambalaj Bölümü

Katılımcı Başvuru Formu

- Plastik Bölümü

- Ambalaj Bölümü

On-Line Davetiye

- Plastik

- Ambalaj

Destekleyen Kuruluşlar

Tanıtım Sponsoru

Organizasyon

Mecidiye Caddesi Cüre İşhanı No:16 Kat:2 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Tel: +90 212 272 45 60 Fax: +90 212 272 45 59

www.ipaffuarlari.com / info@ipaffuarlari.com

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR.